Životopis 1958-1970(I.část)

25. března 2010 v 14:44 | Terysekk |  ♥O Mikovi♥
majký
1958
29. srpna se narodil Michael Joesph Jackson, jako sedmé dítě z devíti v chudé rodině oceláře Josepha Jacksona a matky Katherine.

1959
Ve věku jednoho a půl roku si již zpívá s maminkou a sourozenci písničky jako "You are my sunshine" nebo "Cotton fields". Tahle tradice zpívání písniček začala v roce 1955, kdy se rodině Jacksonových rozbila televize, a tak byli nuceni se zabavit sami.

1960
Otec Joseph začíná ve volném čase cvičit Jermaina, Tita a Jackieho se záměrem založit skupinu.


1963
Michael ve svých 5 letech poprvé zpívá veřejně na základní škole v Gary písničku "Climb every mountain" z filmu "The sound of music". Jeho dokonalý a procítěný zpěv rozpláče učitelky a otec Joseph bere Michaela do skupiny k ostatním bratrům. Michael se okamžitě stává vedoucím skupiny, která nese jméno Jackson Family a Jackson Brothers.

1965
Skupina se přejmenovala na Jackson 5 a přijala první pozvání na dětskou show v Glen parku, kde předvedli v té době známý hit od skupiny "The Larks".
Účastní se první talentové soutěže na Roosevelt talent school. Uspějí s písničkou "My Girl" od skupiny "The Temptations", jejíž text si změnili podle svého.
Za 2 měsíce vyhrávají oblastní talentovou soutěž a poprvé se objevují v novinách.

1966
Skupina dostává angažmá v baru Mr. Luky´s v Gary, kde vydělávají 8 dolarů za noc a pracují 6-7 dní v týdnu. Nosí výstřední kostýmy a návštěvníci jim hází na pódium peníze, které kluci se zájmem sbírají.
Joseph Jackson posílá nahrávku svých synů do Berry Gordymu, která se ale za 3 měsíce vrací zpět bez jakékoliv nabídky.

1967
Jacksonovi vyhrávají první místo v amatérské soutěži talentů v Gary a na soutěži talentů v Chicagu, kde vyhrávají hned 3 ceny. Vystupují ve známém Apollo Theatre v New Yorku, kde vyhrávají talentovou soutěž a jejich vítězství jim zajistí návrat na toto pódium už jako placení umělci.
Jacksonovi zpívají v Apollu a dalších známých divadlech (Philadelphia, Kansas, New York nebo Washington), kde se Michael setkává s Jamesem Brownem a studuje jeho pohyby.

1968
Díky příteli jejich otce Jackson 5 vydávají svůj první singl nazvaný "Big Boy" u Steeltown Records v Gary. Singl se stává rádiovým hitem.
Další singl "You don´t have to be 21 (to fall in love)" nazpívali v tomto roce, ale vyšel až v roce 1971.
Jacksonovi vystupují v Gary na podporu kampaně pro Richarda Hatcherse, kde se seznamují s Dianou Ross.
Dostávají pozvání vystoupit v televizi v show Davida Frosta, kde sklidí velký aplaus. Jejich vystoupení zaujme šéfa nahrávací společnosti Motown, Berry Gordyho. Pozve si skupinu k sobě na audienci a Jacksonovi podepisují smlouvu s Motown Records, největší nahrávací společností pro černé umělce té doby.


1969
Diana Ross představuje Jackson 5 v Hollywoodu v Daisy disko klubu. Písničky pro chlapce začínají psát autoři, kteří si říkají "Korporace" -
Freddie Perren, Deke Richards a Fonce Mizell.
Jacksonovi vystupují na MISS černá Amerika a ujímá se jich Suzanne de Passe, která se stará o jejich image v tisku a učí je odpovídat na otázky novinářů. Pomáhá jim také s kostými a jejich první choreografkou.
Jacksonovi vydávají singl "I want you back/Who´s loving you", jehož tržby dosáhnou 2 miliónů prodaných kopií a fakticky je to jejich první zlatý singl. Motown ale není zapsán v organizaci , která rozdává zlaté desky, a tak nedostanou nic.
Diana Ross & The Supremes představují Jackson 5 v televizi ABS v pořadu The Hollywood Palace Special. Dále se objevují v Ed Sullivan Show, The Johny Carson Show a Soul Train.
Vychází první deska Jackson 5 - "Diana Ross presents The Jackson 5", producentem je Bobby Taylor.


1970
Jacksonovi dostávají svou první cenu za nejlepší skupinu roku - NAACP.
Jejich první album dosáhne první příčky jak v černošských, tak v popových hitparádách.
Vystupují na American Bandstand, aby udělali reklamu písničce ABC, jejíž singl originálně nazvaný "1-2-3" dosáhne během 2 týdnů prodejnosti 2 miliónů nosičů.
Jacksonovi vystupují na akci Motownu v Los Angeles před dvaceti tisícovým publikem. V jednom okamžiku se dívky vrhnou na pódium a chlapci musí utéct schovat se do šatny.
ABC, jejich druhé album, je vydáno 8. května a Jacksonovi mají za sebou 3 singly na první příčce hitparád, čímž dosáhli rekordu. Jejich singly ABC, I want you back a The love you save dosahují prodejnosti 10 miliónů během 9 měsíců. Další rekord.
Třetí album, nazvané "Third Album", vychází 15. září.
Jackson 5 zpívají hymnu na světových hrách v Ohiu. Vystupují v Bostonu, Tennessee, Floridě a New Yorku. Vyučuje je soukromá učitelka Rose Fine.
Když se jejich další singl "I´ll be there" opět stává jedničkou, je jasné, že za úspěch skupiny může multitalentovaný Michael, který přes svůj věk svým profesionálním postojem zaujímá mnoho posluchačů. I´ll be there se stává třetím nejúspěšnějším singlem v hostorii Motownu, po Marvinu Gayeovi a Dianě Ross.
Vychází vánoční "Christmas album" a Jacksonovi poprvé vyprodali Madison Square Garden v New Yorku.
Další koncert v New Yorku je zrušen, protože Michaelovi vyhrožují smrtí.
Jacksonovi se stěhují do Kalifornie.

Tak tohle je první část životopisu budu to dávat po rocích...:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Jsem členkou:
__flashReplacement__